פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

איך מוצאים יועץ פנסיוני מומחה?

חיסכון פנסיוני הוא חסכון שאנו מפרישים אליו במהלך חיינו עד לגיל הפנסיה כדי שנחיה בכבוד לאחר הפרישה מהעבודה, הנושא מורכב יש מגוון רחב של גופים מנהלים ואפיקי השקעה הדרושים ידע מקצועי בתחום, יועץ פנסיוני מומחה הוא הכתובת.

מי הוא יועץ פנסיוני?

חסכון פנסיוני הוא חסכון שאליו אנו מפרישים כספים מדי חודש שמטרתם לשמש אותנו לאחר שנפרוש מהעבודה, כל החלטה שנקבל בקשר לחסכון זה תשפיע על עתידנו לאחר שנפרוש בצורה משמעותית משום שזהו חסכון לטווח ארוך, יעוץ פנסיוני הינו ייעוץ בנושא ניהול החיסכון על ידי גורם מקצועי– יועץ פנסיוני בעל רישיון בענף הפנסיה, יועץ פנסיוני מחויב להיות אובייקטיבי ולא קשור לגוף המנהל את החיסכון הפנסיוני, אין הוא מקבלת תגמולים כלשהם ממנו, אסור ליועץ להעדיף מוצר פנסיוני אחד על פני השני, תפקידו להתאים ללקוח את המוצר המתאים והטוב ביותר עבורו.

 הרישיון ניתן על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון הרישיון מוסדר על ידי חוק הפיקוח על שירותים פיננסים בישראל לעניין הפנסיה.

למה צריך יועץ פנסיוני?

אין חובה להשתמש בשירותיו של יועץ פנסיוני אך כאשר מעוניינים לדאוג לעתיד ולקבל החלטה בנושא כמו בכל תחום אחר שאנו לא בקיעים בו רצוי להשתמש בסיוע יועץ חיצוני, אם זה בתחילת העבודה יועץ אשר יתאים חסכון לגיל שלכם או בהמשך כדי לבדוק האם התנאים עדיין מתאימים האם אפשר להפחית את העמלות ודמי הניהול, לקראת גיל הפנסיה רצוי שוב לבקש ייעוץ כדי לתכנן כראוי את הפרישה ולמקסם את הטבות המס השונות. 

 

בכל גיל או טווח גילאים, אתם צריכים לנהל את החיסכון הפנסיוני שלכם. כך למשל, בגילאים צעירים יחסית כאשר אתם נכנסים לעולם העבודה ומתחילים להפריש, אתם זקוקים להתאים את המוצר המתאים לגיל שלכם.

בשלבים מתקדמים יותר, אתם צריכים לבדוק אם המוצר הפנסיוני עדיין מתאים לכם והאם יש טעויות ודברים שצריך לתקן. לקראת הפרישה לפנסיה אתם שוב צריכים ייעוץ בנושא על מנת להתכונן לפרישה, לבדוק שוב את כל המוצרים הקיימים וכמובן למקסם את הטבות המס השונות הניתנות על ידי רשות המסים.

איך נמצא יועץ פנסיוני מקצועי?

כאשר מחפשים יועץ פנסיוני דבר ראשון יש לבדוק האם הוא בעל רישיון ייעוץ פנסיוני תקף ניתן לבדוק זאת באתר היועצים והסוכנים הפנסיונים של רשות שוק ההון. יש לבדוק אם הוא בעל ניסיון וידע רב בתחום, האם יש המלצות לגביו, רצוי לשאול חברים, מכרים, קולגות, לקוחות קודמים של יועצים פנסיונים, ניתן להשתמש במדורי החיפוש ולבדוק ברשתות החברתיות, בפגישת הייעוץ הראשונית יש לבדוק האם היועץ משתמש במערכות ממוחשבות, האם הוא יכול להוזיל את דמי הניהול והעמלות.

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין