פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

לסחור מניות יום

כשזה מגיע למסחר בבורסה, שוק ההון מציע לנו מגוון רחב של אפיקי השקעה המצריכים מאיתנו היכרות עם טכניקות מסחר שונות. אם בכוונתנו לבצע השקעה קצרת טווח שאיננה מצריכה מאיתנו מעקב מעבר ליום המסחר הנוכחי בלבד, מומלץ בחום להכיר את טכניקת המסחר היומי המוכרת גם בשם Day Trade.

ישנם אלו שעבורם המסחר בבורסה הוא מקצוע לכל דבר ועניין ומקור ההכנסה העיקרי שלהם וישנם אלו המחפשים כיצד להפוך את המסחר בבורסה להכנסה משנית/השלמת הכנסה. אם אינכם מתכוונים להשקיע בבורסה במניות לטווח הארוך, אז מומלץ בחום שתכירו את שיטת המסחר היומי במניות (Day Trade) שיכולה להניב לכם רווחים נאים בקנה מידה קטן אך כזה שיענה בדיוק על מבוקשכם.

מהו מסחר יומי?

טכניקת המסחר היומי מוגדרת כרכישה ומכירה של ניירות ערך בתוך המסגרת המתוחמת והמצומצמת של יום מסחר אחד בלבד.

הסוחרים במניות יום אינם מעוניינים להחזיק בפוזיציה מעבר ליום המסחר הנוכחי ועושים שימוש באסטרטגיות מסחר לטווח הקצר המסייעות להם לנצל את התנודות הקטנות של מניות נזילות כדי להניב רווחים נאים מן ההפרש שבין מחיר הרכישה ההתחלתי למחיר המכירה הסופי.

למי מומלץ להשקיע במסחר יומי?

חשוב להסתייג ולומר: המסחר היומי אמנם נחשב לטכניקה קלה יותר מן המסחר ארוך הטווח ומניב רווחים קטנים יותר, אך גם הוא כמו כל דרך מסחר אחרת, מצריך מאיתנו הבנה מעמיקה בעולם הבורסה והיכרות עם כלי חיזוי וניתוח מתקדמים.

מסחר יומי במניות מומלץ למי שמעוניין להשקיע בסכומים קטנים אך איננו מחפש קיצורי דרך בכל מה שנוגע להיכרות הנדרשת עם שוק ההון בכללותו. בנוסף לכך בכל הנוגע למשאב הזמן, המסחר היומי מצריך מאיתנו השקעה של מספר שעות בודדות ביום ולכן נחשב לאפיק השקעה כדאי עבור אנשים עובדים המחפשים דריסת רגל בתחום חדש שטרם הכירו מבלי לפגוע במהלך העבודה התקין.

חשוב לציין כי כמו בכל דרך מסחר אחרת, גם כאן אין מדובר במציאות שחור ולבן וישנם הפסדים ורווחים. למעוניינים בהבנת האסטרטגיות הנכונות שיסייעו בזיהוי הסימנים של "מתי לצאת" ומתי מומלץ לעשות צעד נועז מבלי להירתע יתר על המידה, מומלץ לחפש אחר קורס מסחר יומי המועבר כיום על-ידי מספר מוסדות בארץ ללימודי שוק ההון.

טיפים לסוחר היומי המתחיל

אז אחרי שהספקנו להבין שאין להפחית ממעמדו של המסחר היומי, הנה כמה טיפים שכל העוסק או העוסקת במסחר יומי צריכים להכיר ושיעזרו לכם להבין האם הטכניקה הזו תתאים לכם:

למרות שמדובר במסחר לטווח קצר, הקפידו לרשום את כל המהלכים שלכם לצורך מעקב וחשוב מכך עבור למידה והסקת מסקנות להשקעות הבאות לבוא.
* אל תבצעו מהלכים מתוך לחץ וגם כאשר אתם חווים דבר מה חריג או לא מוכר במסחר, נסו לקחת אוויר ולכלכל את הצעדים שלכם בתבונה.
* השקיעו בלימודים לפני שתשקיעו במניות. קורסים יכולים להישמע לחלקנו כמו מכשול שמונע מאיתנו להתחיל להרוויח, אבל במרבית המקרים ההפך הוא הנכון. ראו בכך כהשקעה לטווח ארוך כדי להשקיע לטווח הקצר.
* לסיום, התחילו לקרוא קצת על שוק ההון ולהכיר את העולם גם אם בצורה שטחית. כל היכרות ולו מועטה תהפוך אתכם לסוחרים טובים יותר.

 

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין