פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

אפיקי ההשקעה המשתלמים בעשור האחרון

ישראלים רבים עם כסף "פנוי" בצד או עם נפש יזמית, מרבים לחפש מעת לעת אפיקי השקעות שיניבו להם בעתיד רווחים נאים ומשתלמים. בין אפיקי ההשקעות המשתלמים ביותר בעשור האחרון אפשר למצוא בין היתר את הביטקוין, חברות ההזנק (סטארט-אפ) וכמובן עולם הנדל"ן – הנה סקירה קצרה על כל אחד מהתחומים האללו.

נפלאות הביטקוין

דוח שפרסם Bank of America Securities בסוף שנת 2019 מגלה שאם בתחילת העשור היינו משקיעים דולר אחד בודד תמורת ביטקוין, כעת שוויו של המטבע הדיגיטלי המפורסם יסתכם בכמה עשרות אלפי דולרים. הביטקוין, אמנם מוערך היום קצת פחות משיאו אבל עדיין ערכו גבוה משמעותית מערכו בתחילת העשור בו הוא נסק והופיע כמטבע הדיגיטלי (cryptocurrency) הפופולרי ביותר. בעולם הרחב, ובעיקר בעשור הראשון של המאה ה-21, רכישת ביטקוין נחשבה כהשקעה הזוהרת ביותר, אבל גם היום לא נס ליחו של מטבע זו והוא עדיין מככב בראש רשימת אפיקי ההשקעות המפתות ביותר.

הנדל"ן עדיין כאן...

תחום הנדל"ן נמצא תמיד לאורך השנים באיזון עדין, עם מוכרים שמקבלים את מה שהקונים מוכנים לשלם להם, ברגע זה. אמנם מחירי הנדל״ן יכולים לנוע בכיוונים לא צפויים מסיבות רבות ומגוונות ולמרות שאתם עשויים להשתכנע שנכס מסוים במגמת עלייה, קחו בחשבון שתמיד קיים סיכון מתמשך או הפסד המתווסף לערך הנכס, ככל שאתם ממשיכים להחזיק בו. מחירי הנדל״ן בישראל עלו בהתמדה בשנים האחרונות כאשר בחלק מהמקומות הם עלו ביותר מ-80%-70%. לעומת זאת, שכר הדירה עלה רק ב-25%-20%, מה שגרם לאמונה הרווחת בקרב רבים שישראל שרויה תחת בועת נדל״ן גדולה, לכן קחו זאת בחשבון והשקיעו בזהירות ובאופן מושכל.

רכישת דירות להשכרה הייתה ועודנה אמצעי השקעה מועדף בארץ, למרות שהיחס בין שכר הדירה לערך הנכס הוא נמוך והרוב הרוויחו בין 2%-4% לשנה מערך הנכס, אבל לאורך זמן מדובר בהשקעה כדאית שכן הכנסות משכירות הן אטרקטיביות מאוד, גם בגלל שאין צורך לשלם מס הכנסה עבור רווח משכירות. בנוסף השקעות נדל״ן דרך הבורסה לניירות ערך בתל אביב, מאפשרת השקעות בסכומי כסף שלא עולים על כמה אלפי שקלים. בנוסף, בדרך זו המשקיע נמנע מהבירוקרטיה הכרוכה בתחום כמו חוזים, ניהול משא ומתן, ועלויות אחזקה ודמי ניהול הנכס. בדרך כלל, עונת האביב היא התקופה שבה שוק הנדל״ן מתחיל להתעורר, אם כי שוק זה זמין לאורך כל השנה ומאפשר לכם למצוא את הנכס המתאים לתקציב ולצרכים בכל עונה נתונה.

וכמובן, סטארט-אפ!

השינוי העצמתי ביותר לאורך השנים מתבטא לא רק בתחום הנדל"ן אלא גם בהשקעות בחברות הזנק. בארץ, יזמים סדרתיים רבים שפיתחו מספר חברות הזנק שהצליחו או נכשלו (או משהו ביניהם), עסוקים, כמעט ללא יוצא מהכלל, בתכנונים של הסטארט-אפ הבא שלהם, וזאת עוד לפני שביצעו ולו "אקזיט" צנוע עם הסטארט-אפ הנוכחי. דוגמה טובה לכך היא החברה החלוצה בתחום אבטחת הרשת, Marius Nacht, אשר בשנת 2016 הקימה גם את המיזם aMoon, שמתמקד בתחום בריאות-טק ומדעי החיים במטרה להאיץ את פיתוחן של תרופות למצבים המסכנים ביותר את האוכלוסייה העולמית.

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין