פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

כל מה שרציתם לדעת על הלוואות

אנשים לווים כספים למטרות רבות, החל מהלוואה שתוכל לסייע במימון עסק חדש וכלה בהלוואה לצורך רכישת טבעת אירוסין לאהובה. אבל עם כל סוגי ההלוואות השונים שמציע היום השוק, מהי ההלוואה הטובה ביותר עבורכם?

סוגי ההלוואות הנפוצים היום בארץ הם:

הלוואה בנקאית

מרבית הבנקים מציעים הלוואות אישיות למטרות שונות ומשונות, החל מקניית טלוויזיה חדשה ועד לתשלום חשבונות שונים. הבנקים קובעים את הריבית להלוואה לפי מאפייני הלקוחות.

קחו בחשבון שדרך זו נחשבת לדרך יקרה להשגת כספים, כי הלוואה זו אינה מאובטחת כמו הלוואות לרכישת בית או רכב, שבהן הבנק יכול לעקל את הנכס במקרה שהלווה לא משלם את חובו.

לפעמים, במיוחד לקראת החגים, הבנקים מכריזים על מבצעי הלוואות בתנאים מועדפים, שכדאי לנצל. בכול מקרה חשוב לקחת בחשבון את הריבית האפקטיבית שיהיה עליכם לשלם תמורת ההלוואה, ואת עמלת הפירעון המוקדם אם תחליטו לפרוע את ההלוואה מוקדם יותר ממועד הפירעון עליו חתמתם בחוזה.

כדי לקבל את ההלוואה מהבנק, תידרשו להציג מסמכים המעידים על ההכנסות והנכסים שבבעלותכם.

הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה מחברת כרטיסי האשראי נחשבת להלוואה חוץ בנקאית, למרות שחברות אלה נמצאות בבעלותם של הבנקים השונים. ההלוואות בכרטיסי האשראי מחולקות לשלושה סוגים:

  • קרדיט – הלוואה שמציעה לכם פריסה רחבה יותר של התשלומים עבור מוצר שקניתם (תמורת ריבית כמובן).
  • הלוואה לכול מטרה – הלוואה שתוכלו לקבל באופן מידי לכל מטרה, מחברת כרטיסי האשראי.
  • אשראי מתגלגל – אתם נהנים מאפשרות לשלם רק חלק מסכום החיוב החודשי שצברתם בכרטיס האשראי, ויתרת הסכום תתגלגל לחודשים הבאים (כמובן, תמורת ריבית).

הלוואה חברתית

סוג חדש זה של הלוואות נקרא הלוואות חברתיות, או הלוואה בין עמית לעמית, P2P (peer to peer). הלוואות אלה נערכות בין אנשים לגמרי זרים זה לזה.

איך זה עובד? מדובר בפלטפורמה אינטרנטית שמחברת אתכם, הלווים, לנותני הלוואות. למעשה, פלטפורמה זו מקבלת נתונים ממלווים ומלווים, בודקת את מידת ההתאמה ביניהם וגורמת לשידוך בין שני הצדדים. למרות שרוב המלאכה מתבצעת באופן מקוון, בכול זאת נכנס לתמונה גם מגע אנושי שבודק את איכותו של כל לווה כדי להבטיח שההלוואה תוחזר במלואה.

הלוואה מחברת ביטוח

גופים פיננסיים שונים מציעים היום הלוואות צרכניות. המשמעות היא שתוכלו לקבל הלוואה לא רק מהבנק, אלא גם מחברת ביטוח המתמחה במתן הלוואות לצרכים שונים כמו: טיפולי שיניים, דמי לימוד או רכישת מכונית. הריבית בהלוואה זו, כמו בהלוואה מהבנק, נקבעת על פי המאפיינים האישיים של הלווה.

הלוואה מעמותה

יש אפשרות לקבל הלוואה ללא ריבית מגופים מיוחדים כמו קופות גמ״ח או ׳האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית׳. גופים אלה פועלים לפי איסור ההלכה על הלוואות בריבית, וניתן לקבל מהם הן הלוואות פרטיות והן הלוואות לעסק קטן.

 

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין