פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

השקעות בפולין

אוכלוסיית מדינת פולין מונה נכון לשנת 2016 כ-38 מליון איש מתוכם כ-96% פולנים והשאר מקבוצות אתניות שונות (בין היתר גרמנים, אוקראינים ובלרוסים).

סמל המדינה הוא נשר לבן (אשר בימים עברו נחשב לסמל של כוח ועוז) המוכתר בכתר על רקע אדום. הדגל מורכב משני פסים אחידים של אדום ולבן, אשר לפי התרבות הסלבית הצבע האדום מסמל עוז, והצבע הלבן מייצג הגינות וטוב לב. פולין היא רפובליקה בעלת משטר דמוקרטי-פרלמנטרי כאשר אחת לארבע שנים מתקיימות בחירות לסיים (הבית התחתון), ממנו מורכב הסנאט (הבית העליון).

למה כדאי להשקיע דווקא בפולין?

בשנים האחרונות כלכלת פולין מתחזקת ומתפתחת ונחשבת למדינה המפותחת ביותר מבין מדינות מזרח אירופה. אוכלוסיית פולין מורכבת ברובה אנשים משכילים והעובדה כי מדינה זו קרובה לגרמניה מסווגת אותה כבעלת פוטנציאל מסחרי ותעשייתי גדול.

את התפתחות המדינה ניתן לראות בעיקר בורשה, מבין כל ערי המדינה אשר בשנים האחרונות, הראתה עליה בהתפתחות הבנייה והפיתוח, בנוסף למקומות שונים בפולין. עקב כך, בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים קיבלו את ההחלטה להשקיע בנדל"ן במדינות פולין. סיבה נוספת לכך היא זאת לאור העובדה כי המדינה מקלה בתהליכים בירוקרטים בכל הנוגע לרכישת נכסים להשקעה. מסתבר כי אותם נכסים מוצעים במחירים נמוכים ומספקים תשואות גבוהות. 

טיפים להתנהלות עסקית נכונה בפולין

ניהול עסק במדינה זרה הוא לרוב עניין לא פשוט. לכל מדינה יש מנהגים שונים, התרבות השונה ואורח החיים היומיומי שיש להכיר על מנת להשתלב היטב בחברה. על מנת לנסות להקל בניהול העסק המקומי, להלן מספר טיפים המסייעים להתנהלות עסקית נכונה בפולין:

איסוף מידע – לפני תחילת הקמת העסק, מומלץ לפנות ואף להצטרף לבתי עסק פעילים בפולין על מנת להבין את אופי התנהלות העסק במדינה. צבירת ידע וניסיון מוקדמים עשויים לקדם את בית העסק שאתם עתידים לפתוח.

הכשרת עורך דין מקומי – עולם העסקים המקומי בפולין טרם מוכר לנו, ובעיקר המערכת המשפטית. עו"ד פולני המתמחה בעסקים בפולין יכול לספק לנו סיוע בכל הנוגע לעניינים משפטיים וכן חתימה על מסמכים אשר, ללא עזרה מקומית, עלולה להפיל אותנו כקורבן לשוק האפור שנחשב מפותח בפולין.

יחסי ציבור ­­– עזרה לחברה הפולנית משמע עזרה לשגשוג העסק שלכם. שם המשחק הוא יחסי ציבור. נתינת חסות לאירועים חברתיים ותרבותיים וסיוע לקבוצות חלשות באוכלוסיה עשויה להביא בהסתברות גבוהה להכרת העסק שלכם. שם העסק יופץ ויהיה ידוע לרבים ועקב כך יכול להביא ולהתעניינות מצד משקיעים מסוימים, אשר יהוו רשת כלכלית יציבה שתוביל להתנהלות העסק לאורך זמן ואף לשגשוגו. 

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין