פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

קרן פנסיה - חשוב לדעת

ברוב המקרים כאשר מדובר בפנסיה אנשים מעדיפים להתחמק ולהגיד אני ממילא לא מבין בזה. פנסיה נחשבת לאחד הנושאים החשובים היום במיוחד לאור העובדה שהיא מתממשת בגיל הרישה, גיל המאופיין בקשיים פיזים בעיקר תודות לגיל מבוגר.

קרן פנסיה היא אחת הקופות העיקריות הכפופות לחוקי קופות גמל, קופה זו מיועדת לשכירים ולעצמאיים שנכנסו לשוק העבודה בגיל 16 ומעלה. רצוי שכל אדם שעובד יתחיל לחסוך לפנסיה, למרות שהיום חסכון זה קבוע בחוק, חשוב לוודא שאכן כל הכספים נכנסים באופן תקין על פי החוק.

מהי קרן פנסיה?

בראש ובראשנה חשוב לדעת כי קרן פנסיה היא הפרשה לחסכון הקבועה בחוק, המעסיק מחוייב להפריש סכום מסויים על פי חוק. קרן פנסיה היא קופת חסכון שמטרת היא להביא לביטחון אישי בגיל הפרישה. ביטחון זה ניזיון מכספי תגמולים, וכספי פיצויים הנחסכים מידי חודש על ידי העובד ועל ידי המעסיק כל עוד העובד אכן עובד בעבודה מסודרת.

מתי ניתן להשתמש בכספי הפנסיה?
את כספי הפנסיה לא ניתן למשוך לפני גיל 60 לפחות, אך במידה ואכן כספים אלו נמשכו חשוב לדעת כי פעולה זו גוררת קנסות ומיסים. קרנות הפנסיה צוברות כספים ע גיל הפרישה הקבוע בחוק.

את כספי הפנסיה ניתן משוך באופן חוקי ללא קנסות רק במקרה של פגיעה, מחלה או אובדן כושר עבודה. במקרים כאלו כספי הפנסיה הופכים למעין קצבת נכות. ניתן להשתמש בכספים מאותו רגע שהעובד לא יכול לבצע עבודה בפועל ולא לפני.

סוגים של פנסיה

היום יש מספר סוגים של פנסיה, קרן הפנסיה ברוב המקרים נקבעת על ידי המעסיק או לחילופין בעזרת הסכם קיבוצי שקיים במקום העבודה.

קרן פנסיה צוברת – פנסיה זו היא בעצם חסכון של כספים באופן כלל, כלומר פנסיה הצוברת את כל הסכום שנצבר ונחסך במהלך השנים. את סוג פנסיה זו פחות רואים היום בשוק.

פנסיה תקציבית – פנסיה בה העובד אינו צריך להפריש כסף מהמשכורת שלו אלא פעולה זו באחריות המעסיק. על המעסיק להפריש סכום שנקבע לפי תקציב ידוע מראש.

מי קובע לאיזו חברת פנסיה אני שייך?

בעבר מי שהיה קובע לאיזו חברת פנסיה העובד שייך היה המעסיק. לאחרונה עבר חוק והיום כל עובד יכול להחילט באופן עצמאי איזו חברה תנהל לו את כספי הפנסיה. פעולה זו יצרה תחרות בין חברות הפנסיה, לקוחות רבים עברו בין חברות הפנסיה והחלו לדרוש תנאי טובים יותר החל מדמי ניהול נמוכים ועד תנאי מועדפים.

לסיכום

פנסיה היא דבר חיוני עבור כל אחד ואחת מאיתנו. אנו חייבים לדאוג לעתיד שלנו על מנת לנוכל לחיות את שאירת חיינו, בגיל מבוגר בצורה מכובדת ונוחה. חשוב לוודא שדמי הניהול יהיו נמוכים ככל שניתן על מנת למקסם את הסכום הניצבר עבורכם. זכרו, אם החברה שמנהלת לכם את כספי הפנסיה אינה מוצאת חן בעינכם אתם יכולים לעבור ממנה לכל חברה אחרת שתרצו, גם אם המעסיק שלכם מתנגד לכך.

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין