פלטינום - חברה לייעוץ וניהול תיקי השקעות בע"מ
 תוכנה לניתוח טכני
חדש באתר !
 
תוכנה לנתוח טכני. 45 יום ניסיון ללא עלות

 

לפרטים נוספים...
 סקירות שוק

סקירות מאקרו תחת כפתור מחקר 

לפרטים נוספים...
לקבל עדכונים הכנס את פרטיך
שם מלא
אימייל

השקעות ברומניה

אנשי עסקים ישראליים מבקשים להרחיב את עסקיהם אל מעבר לים וכבר לא מסתפקים בהשקעות בתחומי ישראל - מדובר בכל סוגי ההשקעות החל מנדל"ן דרך ייצור ושיווק מוצרים שונים וכלה בשירותים נקודתיים כאלו ואחרים.

להרחבת ההשקעות יש מספר סיבות ומטרות כאשר בסיסן הוא הרצון להתרחב ולמצוא שווקים חדשים. רבים לא רוצים לסמוך רק על העסקים בישראל ומעוניינים בביסוס העסקים גם במדינות אחרות. הרצון הוא לנצל הזדמנויות טובות בארצות אשר מעניקות הטבות ליזמים. במדינות שהכלכלה שלהם בתולית ניתן לצמוח, ויש סיבות אישיות ואחרות.

רומניה הינה מדינה שנחשבת כמתפתחת - הכלכלה שלה הייתה חנוקה במשך דורות רבים מאחרי מסך הברזל ועתה היא צומחת' לכן, יזמים רבים מחפשים הזדמנויות השקעה שונות ונכון הדבר בייחוד לאנשי עסקים ישראליים אשר ברשותם דרכון רומני / אזרחות רומנית, או אפשרות לזכאות עבורם.

מבחר אפיקי השקעה

משקיעים ישראלים רבים מחפשים השקעות שונות בתחום הנדל"ן והרצון הוא למצוא נכס במחירים נמוכים שניתן להשביח אותו - קרקעות חקלאיות הם דוגמאות טובות בכל מקום ובמיוחד בארץ מתפתחת כמו רומניה.

בעלי עסקים אחרים רוצים לייצא אליה מוצרים ולייבא אחרים ממנה, יש כאלו שרוצים להקים בה מפעלים, לפתוח סניפים של עסקים בתחום השירותים ועוד. השקעה ברומניה יפה בתיאוריה ועל הנייר אולם יש צורך לעשותה בצורה מושכלת וזהירה. אפשר גם להיכשל בהשקעות ולהפסיד הון. יש צורך לבצע מחקר שוק ולבדוק היטב לפני כל השקעה, ויותר חשוב, להיעזר בעלי מקצוע שמכירים את השוק ואשר יש להם קשרים עם נותני שירותים במדינה זאת.

השקעות נדל"ן כדוגמא

אם לוקחים דוגמא מתחום הנדל"ן הרי שיש צורך לבחור קרקע חקלאית במקום שיש סיכוי שהיא אכן תושבח. המיקום צריך להיות כזה שיאפשר בנייה עתידית, מסחרית או פרטית, שהאישורים לבנייה יינתנו במהירות, יחסית, ושלא יהיו חסמים בירוקרטיים.

משקיע חכם יחקור היטב את האזור שבו הוא מתכוון לרכוש קרקע. היבט נוסף של רכישות קרקעיות היא סוג העסקה אליה נכנסים. האם מדובר, לדוגמא, בקבוצות רכישה שהן מתכון לצרות מבחינה משפטית, או ברכישה בלעדית? האם יהיה צורך לנסוע פעמים רבות לרומניה ובלות ימים רבים בה? בדיקת כל עסקה לגופה מבחינת כל ההיבטים כולל המשפטיים עשויה לחסוך כף רב, זמן יקר ועגמת נפש.

תכנון מקדים ומעמיק

יש צורך להכיר את החוקים הנהוגים ברומניה ולהתמצא היטב בסבך הבירוקרטי שבה. את זה יכולים לעשות, טוב מכולם, אנשי מקצוע מקומיים. הדרך הטובה ביותר להגיע אל נותני שירותים רומניים היא באמצעות עורכי דין, כלכלנים, ונותני שירותים ישראליים שיש להם ניסיון עשיר וקשרים מסועפים ברומניה.

רצוי לבדוק גם ביטוח אחריות מקצועית שיש לנותני שירותים אלו. מומלץ לבצע הסכמים בישראל אבל תוך התחשבות בחוקים של רומניה. בדיקה נוספת צריכה להיעשות בתחומי המיסוי. נכון הוא שכל אזרח ישראלי צריך לשלם מס בישראל גם על רווחים בחו"ל, אבל כדאי לקבל ייעוץ צמוד מרואה חשבון שמתמצא בתחום הזה. השקעה ברומניה הינה רעיון טוב אבל מן הראוי שתיעשה בזהירות ועם תכנון מסודר ונכון.

עמוד הבית הדפס שלח לחבר
נבנה ע"י בניית אתרים - אי.קיי.דיזיין